Kraštovaizdžio projektavimas

 • Making the Modern Garden, C. Bradley-Hole, 2007

  Populiarus sodų dizaineris savo knygoje primena, kad sparčiai kintančiame šiuolaikiniame pasaulyje kraštovaizdžio architektūra neturėtų būti užsilikusi praėjusių amžių estetikoje. Čia modernūs sodai pristatomi nuo idėjos ir filosofijos iki praktinių patarimų, kaip juos kurti.

 • Planting: A New Perspective, Piet Oudolf & Noel Kingsbury, 2013

  Gerai žinomi augalų ekspertai paruošė knygą, atskleidžiančią šiuolaikišką požiūrį į dekoratyvinių augalų derinimą. Kitoks estetikos ir ekologijos suvokimas, natūralumo paieškos – tai naujojo požiūrio bruožai.

 • The Book of Garden Plans, Andrew Wilson, 2004

  Praktinė sodo dizaino knyga, kurioje pateikiama apie 200 įvairių privačių sklypų aplinkotvarkos planų. Darbai parodo aplinkos dizainerių išmonę ir išradingumą, kai sprendžiamos konkrečios projektavimo užduotys.

 • Avant Gardeners, Tim Richardson, 2008

  Išskirtinė knyga apie naujausius, šiuolaikinius, konceptualius sodus ir parkus iš viso pasaulio. Būtina paskaityti besidomintiems šiuolaikiniu kraštovaizdžio dizainu, čia pilna įkvėpiančių idėjų.

 • Mažieji sodai, John Brookes, 2006

  Gausiai iliustruota praktinių patarimų knyga, kaip įsirengti mažą miesto sodą. John Brookes – garsus britų sodo dizaineris – pabrėžia, jog mažas sodas – tai ne sumažinta gamtos versija, tai išplėsta gyvenamoji erdvė.

 • MAŽAS STILINGAS SODAS, PETER JANKE, 2011

  Vokiečių autoriaus darbas apie mažų sodų įrengimą. Knyga išsiskiria gausybe kokybiškų nuotraukų, kuriose vaizduojami stilingi ir šiuolaikiški sodai.

 • Garden Design, John Brookes, 2001

  Išsami ir praktiškai pritaikoma garsaus britų dizainerio John Brookes knyga. Gilinamasi į sodo aplinkos kūrimą nuo stiliaus parinkimo, dizaino principų iki sudėtinių dalių – augalų ir naudojamų medžiagų. Tai klasikinis vadovėlis pradedantiems profesionalams.

 • The Minimalist Garden, C. Bradley-Hole, 2005

  Jungtinėje Karalystėje garsus sodų dizaineris Christopher Bradley-Hole vaizdžiai apibūdina minimalistinį sodų stilių. Verta pasidomėti, nes šio stiliaus sodai, populiarūs Vakarų Europoje, dar sunkiai skinasi kelią į Lietuvos želdinius.

 • The Contemporary Garden, Phaidon Editors, 2009

  Knygoje aprašomi 100 svarbiausių modernaus stiliaus sodų nuo pat 1920 metų iki šių dienų. Įdomu stebėti, kaip šiuolaikinis sodų stilius vystėsi ir įgavo naujus bruožus.

 • Futurescapes, Tim Richardson, 2011

  Knyga pilna šiuolaikinio kraštovaizdžio dizaino pavyzdžių. Kraštovaizdžio, architektūros, miestų planavimo, dizaino specialistai, taip pat ir mėgėjai, čia gali rasti daug įkvėpiančių pavyzdžių.

 • Designing with Plants, Piet Oudolf, 2009

  Garsusis olandų apželdinimo meistras pateikia savo požiūrį į sodo dizainą: augalų formos ir struktūros svarba, vyraujantys daugiamečiai ir žoliniai augalai. Būtina paskaityti besidomintiems natūralistiniu ir Vakarų Europoje itin madingu sodo dizaino stiliumi.

 • The Gardens of Luciano Giubbilei, A. Wilson, 2010

  Knygos autorius – vienas iš populiariausių Anglijos kraštovaizdžio dizainerių. Būtina paskaityti kiekvienam, kas nori pamatyti geriausių šiuolaikinio sodų dizaino pavyzdžių.

 • Andrea Cochran: Landscapes, Mary Myers, 2009

  Tai kraštovaizdžio architektės Andrea Cochran kūrybos retrospektyva – jos modernaus stiliaus objektai pasižymi originaliu braižu.

 • Garden Design, DK Publishing, 2009

  Praktinė, daugelį temų (nuo sodo planavimo iki augalų sodinimo ar takų įrengimo) apimanti knyga. Bene populiariausia tokio žanro knyga, naudinga labiau mėgėjams nei profesionalams. Patarimų, iliustracijų, stiliaus ir augalų, dizaino principų gausa jei ne padės susikurti savo sodą, tai tikrai įkvėps naujoms idėjoms.

 • Landscape Graphics, Grant W. Reid, 2002

  Kraštovaizdžio profesionalams ir studentams skirta knyga apie grafinį planų, pjūvių, perspektyvų vaizdavimą. Labai praktiška, viena geriausių šio žanro knygų.