Kraštovaizdžio projektavimas

Stilingas baltas sodas

Standartiniame priemiesčio sklype sukurtas stilingas ir funkcionalus sodas. Pagrindinį įėjimą ir terasą supa vešlūs želdiniai – gyvatvorės, daugiametės gėlės ir rožės. Atskiras erdves formuoja bei sklypo centre anksčiau įrengtus valymo įrenginius maskuoja aukštų daugiamečių augalų gėlynas. Charakteringa modernių formų stačiakampė pergolė plokščiam sklypui suteikia erdvės pojūtį ir rėmina takelį, vedantį į nuošalesnė aikštelę sodo gilumoje. Sodą stilistiškai vienija subtili augalų ir medžiagų spalvų paletė – čia vyrauja tik balti ir mėlyni žiedai bei tamsiai pilkos architektūrinės detalės.
• Vieta: Vilnius
• Etapas: įgyvendinta

 

šiuolaikiškas miesto sodas su dekoratyviniu baseinu

Nedideliame sklype Vilniuje pertvarkomas vidinis kiemas. Šiame miesto tipo sode buvo siekiama kuo efektyviau išnaudoti nedidelį plotą bei sukurti šiuolaikišką aplinką, kuri praplėstų gyvenamąją erdvę. Sukurtas lakoniškas, stačiakampių formų sodo dizainas, kuris dera prie aplinkinių pastatų architektūros. Gėlynuose naudojamos tik atsparios, mažai priežiūros reikalaujančios, ilgai žydinčios daugiametės gėlės bei dekoratyvinės žolės.
• Vieta: Vilnius
• Etapas: įgyvendinta

 

kompaktiškas sodas priemiestyje

Kolektyvinių sodų sklype funkcionaliai sutalpinta terasa, daržas, vaismedžių sodas, vaikų erdvė, gėlynai ir sūpynės. Buvo pasirinktas šiuolaikiškas ir drąsus „įstrižas“ dizainas: taip erdvė yra suskaidoma, tačiau tuo pačiu ir pabrėžiama ilgiausia jos atkarpa – įstrižainė. Terasa yra patogiai prisišliejusi prie valgomojo, daržas – saulėtoje sklypo pusėje, paslėptas už neaukštos ligustrų gyvatvorės. Vaismedžiai pasodinti visame sklype, taupant vietą dalis jų – kompaktiškos koloninės formos. Vaikų erdvę nuo pagrindinės vejos atskiria vešlūs daugiamečių gėlių gėlynai.
• Vieta: Vilnius
• Etapas: įgyvendinta

 

vešlus daugiamečių augalų gėlynas

Naujo sklypo kampinėje dalyje priešais terasą buvo sukurtas šiuolaikiškas daugiamečių gėlių ir dekoratyvinių žolių gėlynas. Aukšti erdvūs želdiniai kuria privatumą ir puošia aplinką kintančiomis spalvomis, suderintomis formomis ir tekstūromis. Šiai saulėtai augimvietei tinkantys augalai žydi nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Pirmoje vasaros pusėje dominuoja rasakilos, šalavijai, rožės, dekoratyviniai česnakai, bijūnai. Antroje vasaros pusėje žydi veronikūnai, kraujalakės, kemerai, saulainės, jurginai ir astrai. Dekoratyvinės žolės – melvenės, soros ir miskantai, gėlynui suteikia struktūros ir judėjimo.
• Vieta: Vilnius
• Etapas: įgyvendinta

 

Įgilintas parteris su dekoratyviniu baseinu

• Vieta: Trakai
• Etapas: konceptas, techninis projektas

 

tvarus sodas

Projekto idėja – sukurti ekologišką sodą su kuo daugiau tvarių sprendinių, kurie pakeistų esamą didelį ir nuobodų vejos plotą. Kieme suprojektuota lietaus vandens surinkimo sistema, saulės kolektoriai, apželdintas stogas, naudojamos antrinės žaliavos takams ir pan. Erdviškai sodas padalintas į dvi dalis: arčiau namo yra dekoratyvinė zona su pagrindinę terasą supančiais taisyklingų formų daugiamečių augalų želdiniais. Tolumoje už gyvatvorės įkurta natūralistinė zona – žydinti pieva, sodas, bitynas, nedidelis vandens telkinukas ir ramiam poilsiui skirta aikštelė. Sklype vyrauja vietinių rūšių, subtilūs augalai, derantys prie ekologiško sodo idėjos.
• Vieta: UK
• Etapas: konceptas

 

siauras miesto sodas

Šis nedidelis sodas yra jauki žalia poilsio vieta miesto centre. Kadangi sklypas yra siauras ir ilgas (8 x 35 m), racionalu jį suskirstyti į atskiras erdves, o sklypo gilumoje sukurti įdomų, užsukti kviečiantį objektą. Taip natūraliai gimė idėja plotą padalinti į tris „kambarius“: prie namo yra pusapvaliu gėlynu įrėminta terasa, toliau vingiuotas takas veda pro šeimininkės mėgstamų krūmų kolekciją prie gėlynų apsupto suoliuko po senu medžiu. Sodo gilumoje apsilankyti kviečia natūralios gamtos įkvėptas kampelis: nedidelis tvenkinukas ir gėlynai.
• Vieta: Londonas
• Etapas: konceptas

 

PAVADIMAS

Aprašas